Bookmark and Share

Czy każda ciężarna wymaga diagnostyki prenatalnej, USG, ECHO płodu?

Tak.

W wielu krajach europejskich od wielu lat obowiazuje schemat co najmniej dwukrotnego położniczego badania USG w przebiegu tzw. ciąży prawidłowej około 20 i po 30 tygodniu ciąży.

Wcześniejsze badanie USG (ok. 10 tyg.) pozwala zazwyczaj na potwierdzenie obecności ciąży i ilości płodów.

Lekarz położnik wykonujący tzw. przesiewowe, rutynowe badanie USG ocenia nie tylko czy ma do czynienia z ciążą pojedynczą czy mnogą, jaka jest lokalizacja i budowa łożyska, jaka jest ilość wód płodowych, jaka jest wielkość płodu, ale również jak wygladają narządy wewnętrzne płodu, główka, brzuszek, klatka piersiowa, w tym tzw. obraz 4 jam serca.

Po wstępnym badaniu USG ciężarna może zostać skierowana na bardziej szczegółowe badanie serca i układu krążenia płodu.

Dzięki postępowi w ultrasonografii i echokardiografii, czyli diagnostyce polegającej na zastosowaniu nieszkodliwych fal ultradźwiękowych, m.in. macica staje się dla nas, lekarzy diagnostów „przezroczysta” i możemy nie tylko odróżnić serce prawidłowe od nieprawidłowego, ale dokładnie ocenić jego poszczególne elementy, zastawki, przegrody, naczynia.

Znając już dokładnie problem z jakim mamy do czynienia mozna zaplanować na wiele tygodni przed porodem, optymalny sposób opieki nad ciężarną i jej nienarodzonym dzieckiem.

Bukmacher Mostbet jest liderem branży gier hazardowych i bukmacherskich online w Polsce. Opinie graczy o Mostbet są jak najbardziej pozytywne. Nasz zespół profesjonalistów oferuje wysokie kursy, ogromny wybór wydarzeń i gier sportowych, różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Gra będzie podwójnie wygodna, jeśli pobierzesz naszą aplikację mobilną. Zarejestruj się i zwiększ z nami swoje wygrane!