Bookmark and Share

X zjazd - nasza sesja

Nasza sesja

W Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagielońskiego, we czwartek 17 czerwca, w ramach X Zajzdu PTU, odbyła się sesja naukowa Sekcji Echodardiografii i Kardiologii Prenatalnej.
Witając uczestników sesji przewodniczacy Towarzystwa prof. Wiesław Jakubowski podkreślił szczególną aktywność tej sekcji kierownej przez prof. Marię Respondek Liberską.

Pierwszy referat wygłosił przybyły z Izraela, z Uniwersytetu w Tel-Aviwie prof. Reuven Achiron, który interesujaco mówił o „Nowych horyzontach w kardiologii prenatalnej”. W nastepnej kolejności prof. Maria Respondek Liberska z ICMP w Łodzi przedstawiła „Aktualności w Ogólnopolskim Rejestrze Patologii Kardiologicznych u Płodów”


Część pierwszą sesji poświęcono HLHS, referety wygłosili:
  • dr hab Joanna Dangel z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie: „5-letnie doświadczenie w prenatalnej diagnostyce HLHS”
  • lek. med. Beata Radzimińska-Chruściel ze Szpitala Ujastek w Krakowie: „Czynniki rokownicze w zespole HLHS”
  • dr Maciej Słodki z ICMP w Łodzi: „Obraz śródpiersia górnego w prenatalnej diagnostyce przerwanego łuku aorty”
Druga część sesji to tematy znane i nieznane:
  • dr Katarzyna Janiak z ICMP w Łodzi „Prenatalna diagnostyka skorygoanego przełozenia wielkich naczyń”
  • lek med. Sebastian Foryś z ICMP w Łodzi „Tetralogia Fallota u płodu, diagnoza i prognoza”
  • dr Paweł Własienko z Uniwersytetu Medycznego w Warszwie „Patologia układu krążenia w badaniu ECHO 1 trymestrze”
  • lek. med. Alicja Żarkowska z ICMP w Łodzi „Test tlenowy jako nowy element badania”
Trzecia część to opisy przypadków:
  • dr Agata Włoch ze Śląskiej Akademii Medycznej w Rudzie Śląskiej „Kalcyfikacja pierścieni zastawkowych i aorty wystepujacej u płodu ciężarnej z dodatnimi przeciwcialami SSA i SSB”
  • dr Anna Hamela-Olkowska z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie „Blok przedsionkowo-komorowy I stopna u płodu z niedoczynnoscią tarczycy” – w zastępstwie nieobecnej koleżanki jej referat wygłosił dr Paweł Własienko
  • dr Jerzy Węgrzynowski z Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie „Kardiomegalia u płodu z zaburzeniami rytmu”. Z powodu awarii komputera prelegent nie mogł przedstawić swoej prezentacji, slajdy więc z powodzeniem zastąpił gestykulacją i barwna relacją.
W naszej sesji uczestniczyli także jako współprowadzący poszczegolne części profesorowie: Krzysztof Rytlewski, Andrzej Rudziński, Jerzy Sikora i Leszek Szygłowski.
Bukmacher Mostbet jest liderem branży gier hazardowych i bukmacherskich online w Polsce. Opinie graczy o Mostbet są jak najbardziej pozytywne. Nasz zespół profesjonalistów oferuje wysokie kursy, ogromny wybór wydarzeń i gier sportowych, różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Gra będzie podwójnie wygodna, jeśli pobierzesz naszą aplikację mobilną. Zarejestruj się i zwiększ z nami swoje wygrane!